Zasady diety kopenhaskiej | Dieta Kopenhaska

Wydaje ci się, że nie jest możliwością schudnięcie 15 kilogramów w ciągu 13 dni? A jednak - jeżeli zastosujesz zasady diety kopenhaskiej, ubędzie ci zbędnego balastu, z którym do tej pory nie mogłaś się uporać. Dowód? Moja osoba.Ranking, opinie oraz test - dieta kopenhaska w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa
Opinie na temat suplementu ultraslim w postaci rankingu, analizy i opinii.
Ranking, opinie oraz test - dieta kwaśniewskiego w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa


Stosowałam tę kurację dopiero raz, a udało mi się zrzucić 10 kilogramów w ciągu niecałych dwóch tygodni. Skoro ja mogłam, to dlaczego Ty nie spróbujesz? Zasady diety kopenhaskiej są bardzo proste. Nie trzeba liczyć kalorii ani mierzyć i warzyć zjadanych porcji. Ale przejdźmy do rzeczy.


Początek diety kopenhaskiej sięga lat osiemdziesiątych XX wieku, kiedy to powstała pod nazwą kliniki Mayo w Stanach Zjednoczonych. Nazywana jest także „dietą trzynastką” ze względu na to, iż trwa 13 dni. Inna nazwa to „dieta poprawiająca przemianę materii”. Jej istota opiera się na siedmiu jadłospisach, które powtarzają się. W ten sposób można schudnąć nawet do 20 kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, by nie sięgać po nią częściej niż raz na dwa lata. Warto mieć też na uwadze fakt, że złamanie choćby jednej z zasad diety kopenhaskiej wiąże się z przerwaniem kuracji. Możliwość do powrócenia pojawia się dopiero po dwóch latach.


Codzienny jadłospis uwzględnia 3 posiłki. Trzeba jednak tak ułożyć menu, by obiad został zjedzony między 12:00 a 14:00. Kolację zaś należy zaserwować nie później niż godzina 18:00. Podstawą diety kopenhaskiej są: jajka, czerwone mięso, niektóre owoce, sałata. Z codziennego menu należy koniecznie wykluczyć słodycze, alkohol (pod jakąkolwiek postacią), produkty zbożowe. Koniecznością jest również wypijanie ok. 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. Kurację należy wspomagać również zieloną herbatą, która ma działanie oczyszczające. Niestety codzienny jadłospis jest dość monotonny, jednakże warto przetrwać te 13 dni, by doświadczyć zaskakujących efektów. Dzień zaczynamy od kawy z kostką cukru (w sam raz dla mnie), by pobudzić organizm do działania.


Codzienny jadłospis dostarcza nie więcej niż 500 kcal, z czego 40-50% to tłuszcze, 30-35% to białka, natomiast 15-30% to węglowodany.
Zasady diety kopenhaskiej są dość rygorystyczne, co sprawia że dochodzi do deficytu energetycznego oraz ketozy, co wywołuje spory ubytek masy ciała w tak krótkim czasie.


Jako ciekawostkę podam, że z diety kopenhaskiej korzysta popularna prezenterka amerykańskich programów rozrywkowych - Oprah Winfrey.

O Marzena Wielgus 132 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*