Po co się odchudzać? – Odchudzanie

Powodów dla których warto schudnąć jest mnóstwo. Po pierwsze, osoby szczupłe są sprawniejsze fizyczne i nie są narażone na choroby związane z układem krążenia, sercem czy też bóle pleców. Po drugie, co tu dużo mówić, osoby szczupłe postrzegane są z reguły jako osoby ładne, a to oznacza, że w życiu czy też w pracy będzie im zwyczajnie łatwiej. Znasz zapewne przysłowie: "Jak Cię widzą, tak Cię piszą"? No właśnie.


Badania potwierdziły, że przy pierwszym spotkaniu człowiek podświadomie myśli o osobie ładnej, że jest mądra i ogólnie przypisuje jej same pozytywne cechy.  Nie muszę mówić jakie to ma znaczenie na rynku pracy.


Poza tym co to za pracownik, który jest gruby. Sam wystawia sobie złą wizytówkę, bo daje innym znać, że nie potrafi o siebie zadbać i nie ma za grosz silnej woli. Skoro nie potrafi powstrzymać się od jedzenia to pewnie w pracy też nie jest zbyt solidny i zamiast pracować będzie rozglądał się za jedzeniem i myślał co by tu przekąsić. Osoby otyłe postrzegane są także jako osoby ospałe, o powolnych ruchach, a więc mniej wydajne. Osobiście uważam, że życie prywatne i pracę da się rozdzielić ale jednak to jak postrzegają nas inni jest nieubłagane. Chodzi przecież o pierwsze wrażenie.


Schudnąć warto nie tylko dla siebie ale także dla partnera/partnerki, a jeśli partnera nie mamy, to na pewno będąc szczupłym łatwiej będzie nam go zdobyć. Nie znaczy to, że gdy już jesteśmy razem to można się „zapuścić” bo moim zdaniem dbając o siebie wykazujemy szacunek i okazujemy miłość drugiej osobie. Nie chcę się tu zagłębiać w intymne szczegóły, natomiast zwykłe wspólne wyjście na imprezę czy na kort tenisowy będzie, wydaje mi się, bardzo przyjemne.


Człowiek szczupły ma więcej energii i chęci do życia, a jego działania są bardziej dynamiczne. Jest w stanie zrobić więcej w ciągu dnia od osoby otyłej lub z nadwagą.


Mówi się, że u człowieka liczy się tak naprawdę wnętrze. Zgadzam się z tym w stu procentach, jednak żeby ktoś chciał zainteresować się naszym wnętrzem, najczęściej trzeba przyciągnąć go „ładnym opakowaniem”, czyli wyglądem zewnętrznym. To smutne, ale tak niestety jest.


Facet, który idzie ulicą i widzi grubą dziewczynę nie pomyśli: „O, ale ona jest super inteligentna!” albo „Ale ma fajny charakter!”. Po prostu nie zwróci na nią uwagi. Jeżeli dziewczyna będzie ładna i szczupła to się nią zainteresuje. Dzięki temu dziewczyna będzie mogła „sprzedać” swoje wnętrze, pokazać swój charakter i zainteresowania. Wiem, że to co mówię brzmi może trochę prostacko no ale cóż, takie są brutalne realia. Po co się okłamywać? Oczywiście od każdej reguły są odstępstwa, nie jest powiedziane, że facet nie może zainteresować się puszystą dziewczyną ale wydaje mi się, że w 90% przypadków jest tak jak mówię.


Mógłbym długo wymieniać inne zalety bycia szczupłym ale po co? Myślę, że plusy bycia szczupłym, które wymieniłem są wystarczające aby przekonać wiele osób do rozpoczęcia odchudzania. Jeżeli masz propozycje jakichś innych zalet to pisz śmiało na adres e-mail.


25.02.2011. 11:23

O Marzena Wielgus 132 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*