Odstawienie słodyczy – Odchudzanie – Jak szybko schudnąć?

W tym artykule postanowiłem omówić kwestię odstawienia słodyczy. Jestem osobą, która bardzo lubi słodycze, wiele razy z nich rezygnowałem z lepszym lub gorszym skutkiem. Odstawienie słodyczy jest absolutnym warunkiem odchudzania. Są to puste kalorie, które można jeść praktycznie bez ograniczeń grając na komputerze czy oglądając telewizję.


Często słyszę, że na coś słodkiego można pozwolić sobie raz w tygodniu w ustalony dzień np. w sobotę. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Na „coś słodkiego” zaczniemy pozwalać sobie coraz częściej, ponieważ złapiemy cug i nasz organizm będzie domagał się słodyczy. Poza tym z reguły jest tak, że na pasku gorzkiej czekolady lub trzech ciasteczkach się nie kończy.


Moim zdaniem najlepiej jest w ogóle zrezygnować ze słodyczy, dla własnego dobra. Przez pierwsze trzy dni będzie nas do nich ciągnąć, mogą wystąpić nawet bóle głowy lub uczucie osłabienia. Warto jednak przetrzymać. Sam niejednokrotnie przekonałem się, że po tym okresie czasu człowieka do słodyczy w ogóle nie ciągnie. Ja za każdym razem łapałem cug na słodycze w związku z różnego rodzaju świętami: urodziny, imieniny, Boże Narodzenie czy Wielkanoc, gdzie ciężko jest powstrzymać się od skosztowania domowych wypieków.


Poza tym słodycze to tak naprawdę kwestia przyzwyczajenia. Często miałem tak, że jadłem słodycze nie dla smaku, ale po to żeby po prostu coś jeść. Opychałem się słodyczami tylko dlatego, że kupiłem ich w sklepie za dużo. Czułem, że brzuch mam już pełny ale kończyłem tabliczkę czekolady albo paczkę ciastek dlatego, że „zostało”. Uświadom sobie, że jeśli nie zjesz słodyczy to nic Ci się tak naprawdę nie stanie.


Oczywiście sprawa jest cokolwiek bardziej skomplikowana, czekolada wzmaga bowiem wytwarzanie hormonów szczęścia i sprawia, że przez chwilę czujemy się lepiej. Warto tutaj podeprzeć się swoją motywacją. Pamiętaj, że żadne ciastko ani żaden cukierek nie smakuje tak dobrze jak bycie szczupłym.Gdy człowiek jest szczupły to jedynej radości z życia nie upatruje w jedzeniu. Jest dużo innych ciekawych rzeczy, które można robić, chociażby uprawiać sport czy podróżować. Nie wspominam nawet o stosunkach damsko-męskich, które są, można tak powiedzieć, zdrowsze. Nie czarujmy się – zdrowy człowiek to szczupły człowiek. Nasi praprzodkowie musieli polować w celu zdobycia pożywienia i wtedy problemów z otyłością nie było. Obecnie siedzący tryb życia sprzyja tyciu, a pamiętaj, że samo nic się nie zrobi. Jeżeli sam nie pójdziesz na siłownię lub na basen to nikt tego za Ciebie nie zrobi. Bierz los w swoje ręce!


No cóż… kończę bo okropnie zboczyłem z tematu. Nie mam dzisiaj weny do pisania, myślę jednak, że przekonałem parę osób, że naprawdę warto całkowicie zrezygnować ze słodyczy i że wcale nie jest to takie trudne, najgorszych jest pierwszych kilka dni.


Gdybyście mieli jakieś pytania czy uwagi to jak zwykle nie krępujcie się i piszcie na moją skrzynkę pocztową. Pozdrawiam.

O Marzena Wielgus 132 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*