Medycyna Regeneracyjna – Ortopedia

ORTOPEDIA REGENERACYJNA to dynamicznie rozwijająca się gałąź MEDYCYNY REGENERACYJNEJ, polegającej na leczeniu zmian zwyrodnieniowych oraz rekonstrukcji uszkodzonych tkanek chrzęstnych i kostnych za pomocą terapii komórkami macierzystymi. 


W Centrum Medycyny Regeneracyjnej wykorzystujemy nowatorską technikę leczenia schorzeń ortopedycznych za pomocą komórek SVF pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej.Komórki SVF są wyjątkowym źródłem niezmodyfikowanych, mezenchymalnych komórek macierzystych z potencjałem samoregeneracyjnym. Ponadto SVF zawiera inne cenne komórki biorące udział w procesie regeneracji i odbudowy tkanek. Jedną z głównych właściwości komórek macierzystych wyselekcjonowanych z SVF jest zdolność do nieograniczonego przekształcania się w wyspecjalizowane komórki wchodzące w skład wielu tkanek i narządów, a więc także do ich odnowy i odbudowy. Na czym polega terapia komórkami SVF


Terapia komórkami SVF polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z dowolnego miejsca ciała pacjenta i wyselekcjonowaniu z niej cennych komórek zawartych we frakcji SVF, a następnie przeniesieniu ich w miejsce wymagające regeneracji. Zaaplikowane w ten sposób komórki inicjują proces gojenia i odbudowy miejsca poddanego terapii.


Jak wygląda procedura?


W Centrum Medycyny Regeneracyjnej procedura terapii komórkami SVF przebiega w trzech etapach:


Etap I – POBRANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ OD PACJENTA
Tkanka tłuszczowa pozyskiwana jest w wyniku liposukcji. Chirurg, za pomocą ssaka lub specjalnej strzykawki, pobiera tłuszcz z dowolnej części ciała pacjenta (najczęściej są to brzuch, uda lub pośladki). Zabieg jest małoinwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.


Etap II – PRZYGOTOWANIE KONCENTRATU KOMÓREK SVF
Pobrana tkanka tłuszczowa trafia do specjalistycznego laboratorium, w którym podlega procesowi obróbki w celu wyodrębnienia SVF zawierającego komórki macierzyste. Pozyskany koncentrat komórkowy przygotowywany jest odpowiednio do aplikacji.


Etap III – APLIKACJA
W ostatnim etapie lekarz ortopeda aplikuje koncentrat komórek SVF, zawierający komórki macierzyste, w miejsce poddane terapii. Uczucie bólu w trakcie iniekcji porównywalne jest do klasycznego nakłucia stawu.


Cała procedura odbywa się w ciągu jednego dnia i trwa około 3 godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do domu. Opatrunek można zdjąć już nawet po kilku godzinach od zabiegu.


Efekty zabiegu


Komórki macierzyste wszczepione w miejsce zmienione chorobowo odbudowują uszkodzone fragmenty tkanek, regenerują je oraz redukują stan zapalny i dolegliwości bólowe. Terapia komórkowa połączona z odpowiednią rehabilitacją w wielu przypadkach przywraca pełną sprawność ruchową pacjenta.


Dla kogo przeznaczona jest terapia?


Terapia komórkami macierzystymi w ortopedii znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu wielu stanów chorobowych m.in.:


 • choroba zwyrodnieniowa stawów
 • wady chrząstki stawowej, osteochondroza
 • zaburzenia chrząstki 
 • ostre oraz przewlekłe stany zapalne ścięgien, więzadeł i stawów
 • łokieć tenisisty, łokieć golfisty
 • ostroga pięty
 • wsparcie terapii po urazach i operacjach więzadeł, mięśni, ścięgien oraz kości 
 • uszkodzenie łąkotki oraz więzadła stawu kolanowego
 • uszkodzenia więzadeł ramion, kolan, stawów skokowych
 • urazy sportowe i przeciążeniowe
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • O Marzena Wielgus 132 artykuły
  Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

  Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.


  *