Medycyna Regeneracyjna – Modelowanie kształtu twarzy

Upływający czas nie działa niestety na korzyć wyglądu naszej twarzy. Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny przez co skóra traci naturalną sprężystość, staje się cieńsza i zwiotczała, co prowadzi do powstawania coraz głębszych zmarszczek i bruzd. Zmienia się także kontur twarzy na bardziej nieregularny. Winowajcą jest podskórna tkanka tłuszczowa, a raczej jej zanik, co sprawia, że tkanki ulegają opadaniu tworząc tzw. chomiki, zapadnięte lub opadające policzki, opadające powieki i kąciki ust. Wszystko to sprawia, że nie wyglądamy jak kiedyś. Aby przywrócić twarzy regularne kształty i młodzieńczy wygląd nie wystarczą kosmetyki, czy zwykłe zabiegi estetyczne. Tu konieczna jest odbudowa tego, co uległo zanikowi.


W Centrum Medycyny Regeneracyjnej redukujemy oznaki starzenia i przywracamy regularne rysy twarzy za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej wzbogaconej o starannie wyselekcjonowane komórki macierzyste zawarte we fakcji SVF. Tkanka tłuszczowa pochodząca z ciała pacjenta stanowi naturalny wypełniacz. Dodatkowo wzbogacona o cenne komórki frakcji SVF m.in. komórki macierzyste świetnie się przyswaja w miejscu implantacji bez ryzyka reakcji alergicznej organizmu, ani odrzucenia przeszczepu. Ponadto komórki macierzyste posiadające wyjątkowe właściwości regeneracyjne i odbudowujące przywracają prawidłową objętość tkanek oraz napięcie i elastyczność skóry.


Jak wygląda zabieg?


Zabieg jest małoinwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu.


Procedura zabiegowa rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar (uda, brzuch, pośladki). Następnie, w warunkach laboratoryjnych, frakcje tkanki tłuszczowej poddawane są specjalistycznej obróbce, w wyniku której otrzymujemy materiał zawierający pełnowartościowe komórki tłuszczowe oraz komórki frakcji SFV (komórki macierzyste oraz inne komórki biorące udział w procesie odbudowy i regeneracji tkanek). Tak przygotowany koncentrat tłuszczu i komórek SVF aplikowany jest w miejsce, które chcemy wypełnić i zregenerować.


Efekty zabiegu


W wyniku zabiegu poprawie ulega ogólny kontur twarzy. Opadnięta skóra zostaje wypełniona i ujędrniona, a co za tym idzie, także uniesiona.
Tkanka tłuszczowa ulega jednak naturalnej absorbcji, czyli wchłanianiu. To jaka część wszczepionych komórek zostanie wchłonięta przez organizm zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta, dlatego końcowy efekt zabiegu widoczny jest dopiero po ok. 2 miesiącach. Po tym czasie zabieg można powtórzyć w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu.

O Marzena Wielgus 132 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*