Medycyna Ciekawostki

 


Jeśli masz pokrzywkę, wówczas musisz koniecznie iść do lekarza. Tylko on może ci powiedzieć jak to wyleczyć. Nie jest to łatwe, ponieważ musisz brać leki, które ci lekarz przepisał. Zazwyczaj są to specjalne specyfiki, które musisz brać doustnie, dlatego musisz wiedzieć czy nie jesteś na nie uczulony.


Leczenie trwa bardzo długo bo to jest choroba skóry, która może być zaraźliwa. Plamy jakie masz na skórze mogą być uciążliwe dlatego jedynym rozwiązaniem jest leżenie w łóżku, odpoczynek i stosowanie się do zaleceń lekarza. W pierwszej kolejności są to delikatne leki, a także maści którymi musisz się smarować.


Dopiero potem lekarz może dobrać środki o wiele silniejsze jeśli stwierdzi że poprzednie nie działają. Wszystko też zależy od tego w jaki sposób zachorowałeś oraz jaki stopień zaawansowania pokrzywka posiada. Tradycyjne leczenie pokrzywki trwa kilka tygodni i wtedy koniecznie trzeba być w domu, ponieważ jest to zaraźliwe. Ważne czy wcześniej chorowałeś na inne choroby czy pokrzywkę masz pierwszy raz.


Jeśli masz na skórze dziwne plamy, których nie umiesz rozpoznać, wówczas wybierz się do lekarza na badania. On może ci podpowiedzieć co zrobić na pierwszym etapie i co to może oznaczać. Jeśli skóra zachowuje się dziwnie, ma różowy odcień i jasne, białe plamki to zwróć uwagę na to że może to być łupież pstry który jest chorobą.


Rozpoznanie może być dla Ciebie trudne dlatego jeśli masz Internet, wejdź i porównaj zdjęcia. Są tam pokazane nawet z bliska pierwsze objawy łupieżu pstrego dlatego łatwo je porównać. Jeśli zgadza się ten opis który tam znajdziesz, wtedy udaj się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, jak również lekarz dermatolog.


Być może masz grzybicę skóry dlatego sprawdź, czy na skórze w innych miejscach również nie ma zmian chorobowych. Nie możesz tego zostawić, ponieważ musisz to leczyć. W przeciwnym wypadku skóra stanie się coraz bardziej czerwona i będą plamki widoczne jeszcze bardziej. Najlepiej obserwuj zmiany chorobowe przez kilka kolejnych dni i jeśli nic się nie zmieni postarają się o leki.


Zapalenie skóry o charakterystyce łojotokowej pojawia się najczęściej u osób, które mają tłustą cerę. Najczęściej na łojotokowe zapalenie skóry wpływa stres, który jest w stanie wpływać na nasilenie się takich efektów jak między innymi łuszczenie się skóry na głowie czy twarzy.


Dodatkowo na łojotokowe zapalenie skórymoże wpływać również wiek osoby, która cierpi na te przypadłość. Znacznie częściej jest to zapalenie u osób w wieku dojrzewania czy też mających różnego rodzaju zaburzenia w równowadze hormonalnej organizmu.


Czynniki wpływające na zapalenie


Do czynników, które wpływają na pojawienie się zapalenie zaliczyć można występowanie drożdżaków, które są grzybami występującymi naturalnie w skórze człowieka. Przy skórze łojotokowej rozwijają się one nadmiernie, co prowadzić może do podrażnień oraz zaczerwienień a następnie łuszczenia się skóry.


Jak leczyć?


Najlepiej na łojotokowe zapalenie skóry  stosować leki przeciwgrzybiczne, których działanie jest miejscowe. Do innych stosowanych leków można również zaliczyć:


– leki doustne


– szampony przeciwzłuszczające.


Mięczak zakaźny jest chorobą wirusową, która dotyka dzieci, ale może również pojawiać się u niektórych osób dorosłych. Dzieci mogą zarazić się w sposób podobny do zarażenia się ospą. Natomiast u osób dorosłych zakażenie występuje przy kontaktach płciowych.


Do przyczyn, które wpływają namięczak zakaźny zalicza się działanie wirusa mięczaka zakaźnego. Wirus ten atakuje nabłonek płaski.


Jeśli chodzi o osoby narażone na mięczak zakaźny to przede wszystkim są to osoby  osłabiony działaniu systemu immunologicznego, co może być powodowane występowaniem różnych chorób, jak cukrzyca, czy atopowe zapalenie skóry.


Jakie są objawy choroby?


Najczęściej na mięczak zakaźny  można zwrócić uwagę, gdy pojawia się wysypka, która może utrzymywać się nawet do trzech miesięcy. Wysypka charakteryzuje się:


– kolorem białym, woskowym, perłowym


– posiadają zagłębienie


– powiększają się w sposób stopniowy


– występują na skórze nielicznie.


Zmiany przy mięczaku zakaźnym pojawiają się na ciele przede wszystkim na twarzy, tułowi, kończynach. W przypadku osób dorosłych dotyczą przede wszystkim ud, narządów płciowych, okolic łonowych.


Gdy skóra niemowląt jest przez długi czas narażona na substancje drażniące, które występują w moczu a nawet pocie może dochodzić do podrażnień. Skóra niemowląt jest nawet dwa razy cieńsza od skory dorosłego człowieka. W ten sposób znacznie gorzej jest ona chroniona przed działaniem wilgoci.


Zapalenia skóry


Jednym z często występujących zapaleń skóry u niemowląt jest pieluszkowe zapalenie skóry. Pod wpływem podrażnień w okolicach krocza czy pośladków dochodzić może do rozwoju zarówno bakterii jak też grzybów. Powstające odparzenia mogą przenosić się również na pachwiny czy górną część ud. Jakie są najważniejsze pieluszkowe zapalenie skóry :


– atopowe zapalenie skóry


– infekcje drożdżakami


– wzmożona potliwość


– reakcje uczuleniowe na pieluszki.


Leczenie


Gdy pieluszkowe zapalenie skóry wystąpi już u dziecka niezbędne jest podjęcie działań dostosowanych do zakresu zapalenia. Przy lekkim zapaleniu można stosować zasypkę. Gdy zapalenie jest silniejsze niezbędne jest dokładne mycie pośladków i krocza z użyciem mydła specjalnie przeznaczonego dla niemowląt.


Trądzik odwrócony (łac. acne inversa) to jedna z postaci trądziku, która pojawia się głównie u osób młodych. Schorzenie wywołuje stany zapalne w gruczołach apokrynowych, czyli specyficznej odmiany gruczołów potowych. Gruczoły apokrynowe są odpowiedzialne m.in. za wydzielanie feromonów i występują przede wszystkim w okolicach intymnych i strefach erogennych.


Trądzik odwrócony objawy choroby to zmiany skórne, takie jak zapalenie mieszków włosowych, zaskórniki, grudki i krosty. Pojawiają się one najczęściej na narządach płciowych oraz w ich okolicach, w pachwinach, pod pachami i na pośladkach, ale także na wewnętrznych powierzchniach ud, w pobliżu piersi, na dolnej części brzucha, na karku, czy skórze owłosionej głowy. Ze względu na liczbę i intensywność zmian chorobowych wyróżnia się trzy stadia choroby: stopień 1 – jeden lub kilka ropni, stopień 2 – jeden lub kilka ropni połączonych przetokami i bliznowaciejące oraz stopień 3 – liczne ropnie z przetokami i bliznowaceniem, zajmujące duży obszar lub kilka.


Mezoterapia jest coraz częściej stosowanym zabiegiem medycznym, który polega na wprowadzaniu substancji leczniczych lub odżywczych ściśle do skóry właściwej. Dzięki bezpośredniemu działaniu tych substancji w odpowiednich warstwach skóry uzyskuje się doskonałe efekty w leczeniu i profilaktyce starzenia się skóry, powstawania rozstępów, cellulitu, a nawet wypadania włosów. Zgodnie z przeznaczeniem skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i pozbawiona zmarszczek, znika łatwo zauważalny cellulit i daje się zauważyć miejscowe działanie wyszczuplające.


(więcej…)


Pojawienie się zmarszczek jest niestety nieuchronne i zauważa się, że te pierwsze występują już po przekroczeniu magicznego wieku 25 lat. Okazuje się, że za sprężystość naszej skóry odpowiada naturalnie występujący kolagen i elastyna. Te, wraz z wiekiem produkowane są w coraz mniejszej ilości powodując mniejsze napięcie skóry twarzy. Nie bez znaczenia jest również mimika naszej twarzy: częste uśmiechy, mrużenie oczu, grymasy twarzy sprawią w końcu, że bruzdy na twarzy staną się nieodwracalne. W początkowej fazie walki ze zmarszczkami można stosować domowe sposoby czy nawet jogę twarzy natomiast w późniejszym okresie naszego życia tak łagodne działania stanowczo nie wystarczą.
(więcej…)

O Marzena Wielgus 132 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*