Jak pi wod.txtPicie wody wydaje się proste i oczywiste. Jednak nie dla wszystkich. Poniżej kilka wskazówek, w jaki sposób wyrobić sobie nawyk picia wody i jak ją pić, by odpowiednio nawilżać organizm:

 • Uczucie pragnienia, czyli suchość w ustach jest naturalnym sygnałem organizmu, że potrzebuje wody i należy ją jak najszybciej dostarczyć.
 • Wyrób sobie nawyk wypijania szklanki wody tuż po obudzeniu.
 • Gdy intensywnie pracujesz fizycznie, psychicznie lub trenujesz wypijaj chociaż pół szklanki wody co 20-30 minut. A w czasie intensywnego wysiłku cardio nawet 1 – 1,5 l wody w godzinę.
 • Wyeliminuj w czasie wysiłku fizycznego piwo oraz napoje zawierające kofeinę, w tym napoje energetyczne i napoje typu Cola. Ich picie może pogłębić odwodnienie organizmu.
 • Najlepiej nawadnia woda o temperaturze pokojowej wypijana małymi łykami.
 • Gdy jesteś zabiegany w ciągu dnia, miej zawsze ze sobą małą butelkę wody w torebce, czy samochodzie.
 • Pijąc kawę lub inne napoje z kofeiną, zawsze dodatkowo wypijaj szklankę wody.
 • Jeśli pijesz alkohol, na jedną lampkę wina wypij dodatkowo szklankę wody.
 • Pij wodę pomiędzy posiłkami. Duże ilości wody wypijane do posiłku mogą utrudniać trawienie, ponieważ rozcieńczają soki żołądkowe.
 • 2 litry wody na dobę, to wartość orientacyjna. Faktyczne zapotrzebowanie zależy od podejmowanego wysiłku i masy ciała. Powinniśmy codziennie wypijać 30-60 ml wody na każdy kilogram masy ciała.
 • Pij więcej niż zazwyczaj podczas upałów, gdy przebywasz w suchym lub klimatyzowanym pomieszczeniu i oczywiście podczas wysiłku fizycznego.

Czysta, naturalna woda nie ma w składzie cukru, kofeiny, ani związków mogących niekorzystnie wpłynąć na ciało, dlatego jest najprostszym, najszybszym i najbardziej naturalnym sposobem nawadniania organizmu. Dorosły człowiek potrzebuje każdego dnia ponad 2 litry wody. Osoby pracujące intensywnie potrzebują jej znacznie więcej. Aby skutecznie nawodnić organizm należy pić przez dały dzień niewielkimi porcjami. germitox gdzie kupić Pamiętaj, że nie da się zastąpić wody kawą, herbatą, czy napojami z kofeiną typu Cola. A przy odwodnieniu takie próby mogą być wręcz niebezpieczne i doprowadzić do jeszcze większego odwodnienia, ponieważ napoje kofeinowe działają moczopędnie. Zupy i soków nie wliczaj w dzienny bilans wodny.

Podziel się:

O Marzena Wielgus 132 artykuły
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*